Hiçbir ücret ödemeden yabancı dil öğrenmek için kullanabileceğiniz bazı faydalı uygulamalar, YouTube kanalları ve siteler:

1. Language Learning With YouTube

https://lnkd.in/dCXJmswM

YouTube’u direkt İngilizce öğrenme platformuna çeviren bu Chrome eklentisi ile tüm videolara istediğiniz dilde ve sayıda alt yazı ekleyebilir ve kelimelerin telaffuzlarını dinleyebilirsiniz.

2. Language Learning With Netflix

https://lnkd.in/diwgBUmT

Bu eklenti ile Netflix’te izlediğiniz her içeriğe istediğiniz dilde alt yazılar ekleyebilir, durdurup istediğiniz kelimenin anlamına bakabilir ve telaffuzunu dinleyebilirsiniz.

3- BBC Learning English

https://lnkd.in/dskuwCTA

Sitedeki seviye tespit sınavını cevapladıktan sonra sınıf ortamında gibi İngilizce ders videolarını seyredebilirsiniz. Ücretsiz üye olursanız, ilerlemeniz kayıt altında tutuluyor ve sonunda online sertifikaya sahip olabiliyorsunuz.

4. engVid: Learn English

https://t.co/IkaZj5QSEZ

İngilizce öğreten 11 kanalın birleştiği bu YouTube kanalında istediğiniz seviyede ve konuda öğrenmek istediğiniz dersi istediğiniz hocanın videolarından izleyebilirsiniz.

5. Clever Bot

https://t.co/XEJ6WEtP3O

Pratik yapmak istiyorum diyenleriniz için istediğiniz zaman, istediğiniz kadar İngilizce konuşabileceğiniz bir bot.

6. Voscreen

https://t.co/MNpGk2KRNp

Telefonda tablette hatta akıllı TV’de kullanabileceğiniz bu uygulama, size popüler film ve dizilerden bazı sahneleri izletiyor ve doğru çeviriyi bulmanızı istiyor.

7. Open Culture

https://t.co/gJiAQOgF3T…

Tam 48 dilde ücretsiz eğitim videolarına ulaşabileceğiniz harika bir site.

8. Open Learn

https://lnkd.in/dk_zti47

İngilizceden Çinceye kadar birçok dilde ücretsiz olarak eğitim almak için bu siteye üye olmanız yeterli. Ayrıca yabancı dil dışında birçok konuda da ücretsiz eğitimlere erişim sağlayabilirsiniz.

9. How to Write an Essay

edx.org

Tamamen ücretsiz olan bu site ile akademik makalelerin nasıl yazılacağına dair eğitimler alabilirsiniz.

10. Business English Pod – Learn Business English

https://t.co/2FNlW3hvHR

İnsan kaynaklarından teknolojiye her alandaki iş ingilizcesini başlangıç seviyesinden itibaren öğrenebileceğiniz bir YouTube kanalı.